• slide_mit_1.jpg
  • slide_mit_2.jpg
  • slide_mit_3.jpg
  • slide_mit_4.jpg

STACHURSKY LIVE! Zapraszamy na koncert on-line! Piątek, godz. 20:00!

Szanowni Państwo, Członkowie Polskiej Izby Turystyki

Zapraszamy na muzyczne wydarzenie! Piatek, godz. 20:00! Koncert online Stachurskyego w poznańskim Moxy

Już w najbliższy piątek, 28 maja, w designerskim Moxy Poznań Airport, usytuowanym tuż przy Porcie Lotniczym Poznań-Ławica odbędzie się bezpłatny koncert online jednego z najpopularniejszych polskich wokalistów Jacka Stachurskyego.

W ten sposób obiekt będzie świętował swoje ponowne otwarcie po czasie pandemii.

Wydarzenie będzie transmitowane dla wszystkich w najpopularniejszych serwisach streamingowych. ,,Wszyscy długo czekaliśmy na możliwość powrotu do normalności.

Turyści znowu zaczęli podróżować, hotele przyjmują gości, otwierają się ogródki i restauracje, wracają imprezy okolicznościowe.

My również chcemy wspólnie świętować ten ważny dla nas moment ponownego otwarcia dla gości naszego obiektu przy Porcie Lotniczym Poznań-Ławica''- mówi Matthieu Carrour, Kapitan Załogi Moxy Poznań Airport ,,Cieszymy się, że możemy przywitać Was nie tylko w naszym obiekcie, ale również spotkać się wirtualnie we wnętrzach Moxy Poznań Airport podczas koncertu Stachursky online już w najbliższy piątek o godz. 20.00.

Bądźcie z nami.

Do zobaczenia''. 28 maja swoją działalność wznawiają również restauracje w całym kraju.

Wszystkich turystów, którzy w tym dniu będą znajdować się w bezpośrednim sąsiedztwie Międzynarodowego Portu Lotniczego Poznań-Ławica, Moxy Poznań Airport zaprasza do swojego punktu gastronomicznego, w którym będzie można skosztować smacznych przekąsek i nieoczywistych drinków. ,,Bardzo się cieszę, że mogę jako pierwszy artysta wystąpić w koncercie organizowanym w wyjątkowym Moxy Poznań Airport.

Dostaję wiele sygnałów od swoich sympatyków, że oczekują powrotu do koncertów i normalności. Mam wielką nadzieję, że to wydarzenie będzie szansą na spotkanie się z fanami na żywo, chociaż w wersji wirtualnej. Niech muzyka, moc i potęga będzie z Wami''- mówi Jacek Stachursky, wokalista.

Patronat nad koncertem Stachursky online objęła Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna.

Moxy Poznań Airport dał wyraźny sygnał, że organizacja wydarzeń kulturalnych w hotelach jest znów możliwa, a to świetna wiadomość dla turystów, jak i poznaniaków. Szczerze wierzymy, że podobnych wydarzeń czyli pretekstów do odwiedzin będzie lawinowo przybywać mówi Jan Mazurczak, prezes zarządu PLOT.

Szczegóły wydarzenia oraz sama transmisja będzie dostępna na firmowym fanpage Moxy Poznań Airport: www.facebook.com/MoxyPoznanAirport na fanpage PIT https://www.facebook.com/PIT.PolskaIzbaTurystyki oraz na fanpage Oddziału Śląskiego PIT https://www.facebook.com/izbaturystyki.org Partnerami medialnymi tego wydarzenia są: Hotelarz, Świat Hoteli oraz Wasza Turystyka, na których Facebooku również będzie można oglądać koncert online. Moxy w Poznaniu to jeden z najnowszych obiektów na turystycznej mapie Wielkopolski, który przyjął pierwszych gości w listopadzie 2019 roku.

Jest to drugi obiekt lifestylowej marki Marriott należący do Polskiego Holdingu Hotelowego.

Dysponuje zapleczem gastronomicznym, salą spotkań oraz parkingiem na 84 auta. Oferuje szybkie Wi-fi, gry planszowe, przekąski, energetyczną muzykę, a także siłownię ze sprzętem mającym dostęp do internetu i platform streamingowych, gdzie można wykonać trening 360 st. Jest bardzo dobrze usytuowany względem zaplecza biznesowego, handlowego i turystycznego Poznania. Marka Moxy to przede wszystkim przestronne powierzchnie do spędzania wspólnych chwil oraz pokoje pełne inteligentnych rozwiązań. Poznańskie Moxy swym wystrojem nawiązuje do lokalnych zakładów metalurgicznych Hipolita Cegielskiego. Industrialne wnętrza są pełne stali, betonu oraz miedzianych odcieni starego złota. Watchery, czyli charakterystyczne peryskopy namalowane na ścianach obiektu przez poznańskiego artystę podpisującego się jako Noriaki, dodają ducha street artu i nowoczesności.

Życzymy dobrej zabawy!

W imieniu hotelu Moxy Poznań Airport Grzegorz Chmielewski

Wiceprezes Polskiej Izby Turystyki Polska Izba Turystyki Nadawcą maila jest Polska Izba Turystyki

Konkurs "Krakowski Pracodawca Roku 2020"

Szanowni Państwo,

Z satysfakcją informuję Państwa, że Grodzki Urząd Pracy w Krakowie rozpoczął pierwszą edycję konkursu „Krakowski Pracodawca Roku 2020”.

Jest to inicjatywa, której podstawowym celem jest honorowanie i promowanie godnych do naśladowania pracodawców, którzy wyróżniają się polityką personalną otwartą na wsparcie osób bezrobotnych i poszukujących pracy, tworzeniem nowych miejsc pracy oraz promowaniem idei współpracy i partnerstwa.

Zwycięzców konkursu wybierzemy w trzech kategoriach: Pracodawca Roku 2020 – Nagroda Główna, Pracodawca Roku 2020 Przyjazny Cudzoziemcom, Pracodawca Roku 2020 Przyjazny Osobom z Niepełnosprawnością.

Zgłoszenia będą przyjmowane do 4 czerwca.

Z poważaniem, Aneta Noszczyńska Polska Izba Turystyki Oddział Małopolskiego

Zapytaj Prezesa Polskiej Izby Turystyki! Q&A z Pawłem Niewiadomskim. 13 maja, godz. 14:00. Zapraszamy!!!

Szanowni Państwo,

Członkowie Polskiej Izby Turystyki,

Zapraszamy na spotkanie Q&A z Prezesem Polskiej Izby Turystyki Pawłem Niewiadomskim.

Czwartek, 13 maja 2021, godz. 14:00, platforma wideokonferencji ZOOM oraz transmisja na żywo na FB.

Będziemy Państwa informować o bieżących działaniach PIT / spotkaniach i rozmowach, które się odbyły w ostatnim okresie, perspektywach na lato.

Zostanie też omówiony zakres działań podejmowany przez Izbę w tym trudnym dla branży czasie (m. in. KPO, testy na SARS-Cov2 dla klientów członków PIT).

Postaramy się odpowiedzieć na pytania, które Państwo do nas przyślecie do dnia 12 maja / środa, do godz. 16:00 na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Jeżeli wystarczy czasu odpowiemy na pytania zadawane przez Państwa na FB podczas transmisji na żywo.

JAK AKTYWNIE UCZESTNICZYĆ W WIDEOCZACIE? W wideoczacie można aktywnie uczestniczyć za pośrednictwem platformy wideokonferencyjnej ZOOM po zalogowaniu się przez link aktywacyjny, który zostanie umieszczony na zamkniętej grupie PIT na FB na 30 min. przed rozpoczęciem spotkania.

Grupa nosi nazwę: Polska Izba Turystyki - Członkowie (Właściciele i Pracownicy) https://www.facebook.com/groups/PIT.CZLONKOWIE/ Większość z Państwa jest już członkami tej grupy.

Nowe osoby mogą dołączyć do tej grupy https://www.facebook.com/groups/PIT.CZLONKOWIE/ po wcześniejszym wysłaniu zgłoszenia - prośby o dołączenie (poprzez kliknięcie w przycisk Dołącz do grupy) i zaakceptowaniu go przez administratora.

Warto to zrobić wcześniej, nie w ostatniej chwili przed wideoczatem. Transmisja na żywo webinaru dostępna będzie także na Facebooku na ww grupie bez konieczności logowania się do aplikacji ZOOM.

Jednak oglądanie go na Facebooku nie pozwala na bezpośredni udział.

MOŻNA OBEJRZEĆ TRANSMISJĘ NA ŻYWO NA FACEBOOKU!!! Polska Izba Turystyki Członkowie (Właściciele i Pracownicy) https://www.facebook.com/groups/PIT.CZLONKOWIE/?epa=SEARCH_BOX Poniżej kilka technicznych wskazówek:

1. Po zalogowaniu do ZOOM-a, proszę sprawdzić urządzenia audio-video

2. W czasie, kiedy Państwo nie zabierają głosu, proszę o wyłączenie mikrofonu, po poruszeniu myszką w lewym dolnym rogu ikona mikrofonu (mute).

3. WAŻNE Prosimy o podpisanie swojego zdjęcia poglądowego imieniem i nazwiskiem oraz nazwą firmy. W górnym prawym rogu znajdują się "...", po rozwinięciu menu przez polecenie "Rename" proszę o nadanie ujednoliconego podpisu Imię, Nazwisko (skrót literowy firmy) np. Anna Kowalska PIT

4. Proszę o zalogowanie się ok. g.13:30 (wyłączenie kamery i mikrofonu) oraz pełną gotowość ok. godz. 13:50 Spotkanie będzie moderować Paweł Niewiadomski, Prezes Polskiej Izby Turystyki

Serdecznie zapraszam Grzegorz Chmielewski Wiceprezes PIT Polska Izba Turystyki

Jak dokonać najkorzystniejszej rezerwacji?

Szanowni Państwo, Członkowie Polskiej Izby Turystyki,

Zapraszamy do zapoznania się z narzędziem automatycznie wyszukującym najniższe ceny hoteli.

Czy znasz już rozszerzenie RateHawk do przeglądarki Google Chrome? To narzędzie automatycznie znajduje najniższe ceny hoteli i pomaga dokonać najkorzystniejszej rezerwacji.

Jednak zanim wyjaśnimy, jak możesz oszczędzać pieniądze, dzięki temu rozszerzeniu, kilka słów na temat RateHawk.

RateHawk to platforma rezerwacji hoteli, biletów lotniczych i transferów dla profesjonalistów z branży turystycznej, która kończy w tym roku pięć lat.

Na platformie RateHawk dostępna jest rekordowa liczba opcji zakwaterowania do rezerwowania (ponad 1,4 mln).

RateHawk proponuje również własną aplikację mobilną, która jest bardzo przyjazna dla użytkowników, a także zapewnia całodobową obsługę klienta między innymi w języku polskim. A teraz, jak działa rozszerzenie: szukasz hotelu na dowolnej stronie, a rozszerzenie przetwarza każde Twoje zapytanie i porównuje ceny z cenami na RateHawk. Jeśli nasza cena jest niższa, otrzymujesz powiadomienie. Rozszerzenie możesz zainstalować w tym miejscu: https://chrome.google.com/webstore/detail/ratehawk-%E2%80%94-earn-more-on-h/jndgihbbbhdhfpeipdddleinidfmkchi?hl=en RateHawk jest od dłuższego czasu członkiem PIT.

Jeśli jeszcze nie zarejestrowałaś/eś się na naszej platformie, zrób to teraz i skorzystaj z kodu promocyjnego PIT2021 na swoją pierwszą rezerwację

. Link do rejestracji: https://www.ratehawk.com/registration/?m=912 Zapraszamy do zapoznania się z platformą rezerwacji RateHawk! w imieniu RateHawk

Biuro Wykonawcze Polskiej Izby Turystyki Polska Izba Turystyki Nadawcą maila jest Polska Izba Turystyki

: Link do konferencji ZOOM - B2B Online Workshop Ukraine-Poland Południowa Ukraina 13.05 godz. 10:00

Szanowni Państwo, Członkowie Polskiej Izby Turystyki

, W imieniu Polskiej Izby Turystyki, VISIT Ukraine, Guides Guild chcemy serdecznie zaprosić na kolejne i zarazem ostatnie spotkanie odbywające się w ramach międzynarodowego projektu B2B Online Workshop Ukraine-Poland wspieranego przez Державне агентство розвитку туризму України.

Podczas konferencji online w ZOOM, przedstawiciele polskich touroperatorów oraz agenci turystyczni będą mogli dowiedzieć się więcej o atrakcyjności Południowej Ukrainy, o wycieczkach, miejscach zakwaterowania, wypoczynku, a także wyżywienia. Organizatorzy zapewniają wymianę kontaktów, które umożliwią ewentualną współpracę.

Spotkanie rozpocznie się 13.05 o godz. 10:00. Join a Zoom meeting: https://us02web.zoom.us/j/86911859782 Conference ID: 869 1185 9782

Pierwsza część spotkania:

10:00 – rozpoczęcie B2B Online Workshop Ukraine-Poland; 10:00 – 10:05 – Anton Taranenko VISIT Ukraine; 10:05 – 10:10 – Татьяна Маркова Департамент культури та туризму Одеської міської ради;

10:10 – 10:15 – Borys Tynka Polska Izba Turystyki;

Druga część spotkania:

10:15 – 10:25 – o odeskim regionie, jako najciekawszym i najbardziej popularnym kierunku turystycznym Ukrainy opowie Daria Soniachna kierownik Офіс туризму Одещини przy Агенція регіонального розвитку Одеської області;

10:25 – 10:35 – o unikalnej i wyjątkowej enogastroturystycznej trasie Дорога вина та смаку Української Бессарабії opowie Жанна Шевченко dyrektor Bessarabia Secret; 10:35 – 10:45 – o rozwoju turystyki wybrzeża Morza Azowskiego opowie Александр Лиев kierownik Асоціація Гостинності; 10:45 – 10:55 – turystyczne atrakcje obwodu chersońskiego zaprezentuje Pavel Biletsky właściciel Trip must go on;

10:55 – 11:05 – o jednej z największych atrakcji turystycznych Odessy – o słynnych odeskich katakumbach opowie Максим Баранецкий jeden z założycieli muzeum Катакомбы и пещеры Одессы;

11:05 – 11:15 – o najciekawszych trasach wycieczkowych w Odessie opowie Alyona Kaletynska należąca do Guides Guild; 11:15 – 11:25 – o możliwości zakwaterowania grup turystycznych oraz turystów indywidualnych, kategoryzacji hoteli oraz polityce cenowej skierowanej do partnerów opowie Anastasia Romanenko będąca przedstawicielem Ukrainian Hotel & Resort Association;

Trzecia część spotkania: 11:25 – 11:55 - pytania - odpowiedzi;

Kontakt: Borys Tynka Kultura i Turystyka Ul. Myczkowskiego 19/32, 30-198 Kraków Tel.: +48 12 255 17 79,Mob.: +48 512 056 550 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. www.turystykawsieci.com.pl

Z góry serdecznie dziękujemy za udział w spotkaniu.

Zaproszamy do Grecji na targi Athens International Tourism & Culture Expo

Szanowni Państwo,

Członkowie Polskiej Izby Turystyki Na prośbę Jego Ekscelencji Pana Ambasadora RP w Grecji Artura Lomparta uprzejmie informujemy, że w dniach 25-27 listopada 2021 r. odbędą się targi Athens International Tourism & Culture Expo.

Tegoroczna, 8. edycja targów koncentrować się będzie na tematyce związanej z turystyką archeologiczną i pielgrzymkową. W załączniku znajdują się informacje otrzymane od organizatorów targów.

Jednocześnie informujemy, że w dniu 19 kwietnia 2021 r. odbyło się spotkanie Jego Ekscelencji Ambasadora A. Lomparta z greckim Ministrem Turystyki, Harrisem Theoharisem, podczas którego poinformowano , że greckie władze stopniowo będą łagodzić restrykcje epidemiczne, aby otworzyć sezon turystyczny z dniem 14 maja 2021 r.

Grecja oczekuje napływu polskich turystów, zdając sobie sprawę, że w ubiegłym roku była to grupa stopniowo najmniej dotknięta spadkiem przyjazdu związanym z pandemią.

Z wyrazami szacunku, W imieniu Ambasady RP w Grecji Biuro Wykonawcze Polskiej Izby Turystyki

Preferencyjne ceny testów na SARS-CoV-2 dla klientów Członków Polskiej Izby Turystyki

Szanowni Państwo, Drodzy Członkowie,

Z przyjemnością informujemy o podjęciu współpracy Polskiej Izby Turystyki z laboratorium Diagnostyka Sp. z o.o. umożliwiającej zawieranie umów przez Członków Polskiej Izby Turystyki z Diagnostyka Sp. z o.o. na przeprowadzanie testów SARS CoV-2 dla swoich klientów na preferencyjnych warunkach.

Poniżej przedstawiamy szczegóły współpracy

: 1. Umowa współpracy zawierana jest pomiędzy Członkiem Polskiej Izby Turystyki a laboratorium Diagnostyka Sp. z o.o. na hasło: Polska Izba Turystyki

2. Umowa współpracy jest wzorem i nie należy go z góry podpisywać. Ostateczny dokument dla swojej ważności musi zostać w odpowiednich miejscach uzupełniony zarówno przez Członka PIT, jak i również przez Diagnostykę.

3. Przedmiotem umowy jest zamówienie przez kontrahenta (Członka PIT) wykonywania badań w celu identyfikacji zakażenia wirusem SARS-CoV-2, metodą PCR oraz testów antygenowych w laboratorium Diagnostyki lub laboratorium współpracującego z Diagnostyką podwykonawcy. Istnieje możliwość rozszerzenia indywidualnie współpracy na wykonywanie innych badań niż wyżej opisane.

4. Za realizację oraz obsługę logistyczną zawieranych umów odpowiada Diagnostyka Sp. z o.o.

5. Na podstawie zawartej umowy Diagnostyka przekaże kontrahentowi (Członkowi PIT) indywidualne (jednorazowe) kody, umożliwiające osobie, która takim kodem się posłuży, wykonanie badania przypisanego do danego kodu bez uiszczania opłaty.

Płatnikiem za wykonane badania jest kontrahent (Członek PIT). Kontrahent (Członek PIT) odpowiada za zabezpieczenie oraz dystrybucję kodów, które są również podstawą do naliczenia opłat przez Diagnostykę. Szczegóły przekazywania kodów oraz ich rozliczania określa umowa współpracy.

6. Cennik testów: SARS CoV-2 (COVID-19) metoda RT-PCR: 260,00 PLN netto SARS CoV-2 antygenowy test jakościowy: 70,00 PLN netto Zaświadczenie w języku obcym do w/w badań 30,00 PLN netto

7. W celu uzyskania dodatkowych informacji w zakresie logistyki indywidualnej współpracy oraz zawarcia umowy, prosimy o bezpośredni kontakt z przedstawicielami handlowymi Diagnostyka Sp. z o.o. Lista kontaktów z podziałem na obsługiwane województwa bądź regiony znajduje się pod adresem https://diag.pl/lekarz/dzial-obslugi-kontrahenta/

8. Lista punktów pobrań, w których można wykonać badanie, wraz z danymi kontaktowymi dostępna jest pod adresem https://diag.pl/katalogi/placowki/ zaznaczając odpowiedni checkbox odpowiadający rodzajowi badania szczegóły zostaną Państwu przekazane przez Diagnostykę przed podpisaniem indywidualnej Umowy współpracy.

UWAGA! Informujemy, że wzór Umowy współpracy oraz Informacja dodatkowa dot. Umowy współpracy dostępne są na stronie internetowej PIT www.pit.org.pl, w części dostępnej dla członków po zalogowaniu.

W razie problemów z logowaniem, prosimy o kontakt w celu udostępnienia w/w dokumentów z Państwa Oddziałem lub Biurem Wykonawczym. Kontakty do Oddziałów i Biura Wykonawczego dostępne są na stronie PIT pod adresem http://www.pit.org.pl/index.php?navi=003 Zapraszamy do podjęcia współpracy z naszym Partnerem! Biuro Wykonawcze Polskiej Izby Turystyki Polska Izba Turystyki