• slide_mit_1.jpg
  • slide_mit_2.jpg
  • slide_mit_3.jpg
  • slide_mit_4.jpg

Listopad pod znakiem TT Warsaw. Koniecznie z PIT!

Szanowni Państwo, Członkowie Polskiej Izby Turystyki

Kolejne wydarzenie targowe przed nami. Już teraz serdecznie zapraszamy do udziału w jednej z najważniejszych imprez branżowych turystyki - 27. edycji Międzynarodowych Targów Turystycznych TT Warsaw, które odbędą się w dniach 21-23 listopada 2019 w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Partnerem targów będzie Biuro Podróży ITAKA. Rok 2019 jest wyjątkowy dla ITAKI ponieważ, to trzydzieste urodziny największego biura podróży w Polsce. A poza tym: wielu wystawców, wiele konferencji i prezenacji, mnóstwo okazji do nawiązania nowych kontaków biznesowych i umówienia spotkań - przede wszystkim na stoisku PIT.

Dla członków PIT organizatorzy jak zwykle przygotowali ofertę promocyjną, którą przesyłamy w załączeniu. Zgłoszenia udziału prosimy przesyłać do Biura Wykonawczego PIT na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Zapraszamy, Grzegorz Chmielewski Wiceprezes Polskiej Izby Turystyki

www.pit.org.pl Polska Izba Turystyki

Targi w Nadarzynie

Biznesowo, edukacyjnie, integracyjnie - bądź z PIT na targach w Nadarzynie

Zapraszamy na stoisko EP 1.56 Szanowni Państwo, Członkowie Polskiej Izby Turystyki, serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w 4. edycji Międzynarodowych Targów Turystycznych World Travel Show 2019, które odbędą się w dniach 18-20 października 2019 r. Równocześnie zapraszamy wszystkich na stoisko PIT, które znajdą Państwo w hali E Ptak Warsaw Expo numer stoiska EP 1.56. Krajem partnerskim tegorocznej edycji World Travel Show są Indie. Wśród wystawców, reprezentujących 80 krajów i regionów z całego świata, będą: ambasady, przedstawicielstwa miast i regionów, biura podróży, przewoźnicy, hotele, centra rozrywki i wypoczynku oraz stowarzyszenia turystyczne. Już od piątku czekamy na Państwa na stoisku PIT, na które zapraszamy wspólnie z naszym partnerem MerlinX. Na stoisku będzie okazja do spotkań z przedstawicielami Prezydium PIT, porozmawiania o problemach i sprawach istotnych dla branży turystycznej czy zapoznania się z ofertami innych członków Izby. W tym roku przepyszną, świeżo paloną kawę na stoisku PIT serwować Państwu będzie Palarnia Kawy Caffe Grano. *** Zapraszamy także na wydarzenia organizowane przez PIT w trakcie targów: Dofinansowanie szkoleń i doradztwa pracowników sektora turystyki szkolenia z refundacją do 80% 18 października 2019 r., godz. 11.00-12.00 sala konferencyjna 8, hala D, Centrum targowo-wystawiennicze - Ptak Warsaw Expo Zapraszamy do Polski konferencja i workshop organizowane przez PIT i targi dla wszystkich zainteresowanych współpracą z przedsiębiorcami z Białorusi i Ukrainy 18 października 2019 r., godz. 13.00-16.00 sala konferencyjna 8, hala D, Centrum targowo-wystawiennicze - Ptak Warsaw Expo Nowa wersja systemu rezerwacyjnego MerlinX warsztaty Zapraszamy na zajęcia praktyczne z obsługi systemu rezerwacyjnego MerlinX Nowe funkcjonalności! Prosimy zabrać ze sobą tablety. 18 października 2019 r., godz. 12.00 oraz 15.00 sala konferencyjna 7, hala E, Centrum targowo-wystawiennicze - Ptak Warsaw Expo *** Przypominamy także, że jak co roku istnieje możliwość bezpłatnego wystawienia swoich materiałów promocyjnych na stoisku Izby ulotek i folderów, które należy dostarczyć na stoisko w piątek rano lub w trakcie trwania targów. Informujemy, że jest możliwość uzyskania bezpłatnej wejściówki na pierwszy branżowy dzień targów poprzez zarejestrowanie się na stronie World Travel Show w zakładce Rejestracja https://worldtravelshow.pl/rejestracja-biznes/ . Należy wybrać opcję Rejestracja dla biznesu i zarejestrować się jako odwiedzający. Serdecznie zapraszamy na trzy branżowe dni wypełnione spotkaniami biznesowymi, na rozmowy, wymianę doświadczeń i poglądów oraz po prostu mile spędzony czas. Mamy nadzieję, że jak zwykle stoisko PIT będzie tętnić turystycznym życiem, a nawiązane w trakcie tych targów kontakty zaowocują nowymi inicjatywami.

Do zobaczenia na targach! Grzegorz Chmielewski Wiceprezes Polskiej Izby Turystyki www.pit.org.pl

Pokaż się na targach z dobrej strony! Przypominamy o zgłaszaniu udziału

Serdecznie zapraszamy do udziału w turystycznych targach branżowych, które odbędą się jesienią 2019 r.

Na stronie PIT w części zahasłowanej, dostępnej dla członków PIT znajdują się oferty promocyjne udziału w: • 4. edycji Międzynarodowych Targów Turystycznych World Travel Show 2018 w dniach 18-20 października 2019, Nadarzyn, PTAK WARSAW EXPO oraz • 27. edycji Międzynarodowych Targów Turystycznych TT Warsaw 2019 w dniach 21-23 listopada 2019, Warszawa, Pałac Kultury i Nauki Zgłoszenia prosimy przesyłać do Biura Wykonawczego PIT na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Komunikat w sprawie ogłoszenia upadłości przez Neckermann Polska

Szanowni Państwo, Członkowie Polskiej Izby Turystyki

 informujemy, że Biuro Podróży Neckermann Polska złożyło w dniu dzisiejszym wniosek do Marszałka Województwa Mazowieckiego o uruchomienie gwarancji ubezpieczeniowych w związku z niewypłacalnością biura. Bezpośrednim powodem tych działań jest ogłoszenie 23 września 2019 r. upadłości przez Thomasa Cooka, a w konsekwencji także ogłoszenie w dniu 25 września upadłości spółki Thomas Cook GMBH, właściciela 100% udziałów w Neckermann Polska. W związku z tym zawieszona została wszelka działalność operacyjna związana ze sprzedażą w Polsce produktów turystycznych. Wszyscy klienci Neckermann Polska są objęci ochroną, wynikająca z gwarancji ubezpieczeniowych oraz przepisów o Turystycznym Funduszu Gwarancyjnym. Więcej szczegółów znajdą Państwo w komunikacie Zarządu spółki w załączeniu.

Z poważaniem, Paweł Niewiadomski Prezes Polskiej Izby Turystyki www.pit.org.pl

Załączniki:
Pobierz plik (2019.09.25_Komunikat_Zarzadu_Neckermann.pdf)2019.09.25_Komunikat_Zarzadu_Neckermann.pdf144 kB2019-09-26

Spotkanie z cyklu "Porozmawiajmy o turystyce"

Szanowni Państwo,

w załączeniu pozwalam sobie przesłać zaproszenie Wicemarszałka Województwa Małopolskiego Pana Tomasza Urynowicza oraz Wiceprzewodniczącego Rady ds. Rozwoju i Promocji Turystyki w Małopolsce Pana Andrzeja Gut-Mostowego do udziału w spotkaniu z cyklu „Porozmawiajmy o turystyce”, które będzie doskonałą okazją do dyskusji na temat zrównoważonego rozwoju turystyki w naszym regionie. Spotkanie odbędzie się w trzech, różnych lokalizacjach, z których mogą Państwo wybrać najbardziej dla siebie dogodną pod względem miejsca i terminu: § 01.10.2019 o godz. 14.30 w Krynicy-Zdroju, Hotel SAOL ul. Zdrojowa 16, § 04.10.2019 o godz. 10.00 w Szczawnicy, Dworek Gościnny Park Górny 7, § 04.10.2019 o godz. 14.00 w Starym Sączu, Powiatowa i Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna ul. Mickiewicza 33. Udział w spotkaniu jest bezpłatny, wymagane jest wcześniejsze zgłoszenie uczestnictwa.

Zgłoszenia należy przesłać najpóźniej 1 dzień przed planowanym spotkaniem na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. podając imię, nazwisko, nazwę instytucji oraz adres e-mail.

Z poważaniem Dominika Osiak 

Załączniki:
Pobierz plik (Zaproszenie_Porozmawiajamy o turystyce.pdf)Zaproszenie_Porozmawiajamy o turystyce.pdf500 kB2019-09-26

Szkolenia z dofinansowaniem

W siedzibie PIT odbyło się pierwsze z zaplanowanych kilku spotkań informacyjnych dotyczących realizowanego projektu szkoleń dla branży turystycznej.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Oddziału Łódzkiego, Oddziału Mazowieckiego i Małopolskiego PIT. Polska Izba Turystyki, jako operator projektu, zaprasza do udziału w szkoleniach i doradztwie z dofinansowaniem do 80% kosztów. W ramach programu PARP mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa mogą skorzystać z doradztwa i szkoleń w zakresie RODO oraz obsługi klienta w świetle nowej ustawy z refundacją do 80%

. Oferta obejmuje: 1. Doradztwo w zakresie prowadzenia polityki bezpieczeństwa danych osobowych w firmie. 2. Szkolenia pracowników w zakresie: - Obsługa klienta w biurach podróży w świetle ust. o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych. - Bezpieczeństwo danych osobowych w firmach turystycznych. Warunkiem jest prowadzenie działalności w sektorze turystycznym lub hotelarskim zakalikowanej do PKD N.79 oraz PKD I. Więcej informacji na stronie PIT, gdzie można pobrać regulamin rekrutacji oraz dokumenty wymagane w procesie rekrutacyjnym. www.pit.org.pl w zakładce Szkolenia PARPi na stronie PARP oraz w Biurze Wykonawczym PIT, tel. 22 826 55 36, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zapraszamy!

Wyjazd studyjny do Chorwacji

Szanowni Państwo, Członkowie Polskiej Izby Turystyki

, Oddział Mazowiecki Polskiej Izby Turystyki - we współpracy z Chorwacką Wspólnotą Turystyczną przedstawicielstwem w Polsce - organizują w dniach 23.10 -26.10.2019 study tour do Chorwacji

. Celem przedsięwzięcia jest prezentacja turystyki aktywnej w rejonie Zagrzeb -Kvarner. Propozycja wyjazdu skierowana jest do organizatorów turystyki oraz agentów turystycznych, posiadających w swoich ofertach wypoczynek w Chorwacji, a także do organizatorów turystyki grupowej, wyjazdów konferencyjnych i motywacyjnych. Zgodnie z ustaleniami organizatorów możliwe jest zgłoszenie tylko jednego przedstawiciela z biura (członka PIT). Liczebność grupy wyjazdowej 12 osób. Program wyjazdu jest w trakcie organizacji i zostanie przedstawiony terminie późniejszym. Warunki organizacyjne: - Organizator zapewnia: zakwaterowanie w hotelach 3 lub 4-gwiazdkowych, pok. 1- osobowych, transport lokalny oraz wyżywienie. - Koszty przelotu Warszawa-Zagrzeb-Warszawa pokrywane są przez uczestnika. Propozycje przelotów: - wylot z Warszawy do Zagrzebia w dniu 23.10.2019 o godz. 09.45, linie lotnicze LOT; - wylot z Zagrzebia do Warszawy w dniu 26.10. 2019 o godz. 19.35, linie lotnicze LOT. Przewidywane koszty biletu lotniczego to ok. 1200-1500 zł (w zależności od otrzymanej oferty grupowej od LOT). Wystawcą faktury za udział w wyjeździe studyjnym jest Polska Izba Turystyki.

Osoby zdecydowane na wyjazd (bilety z nazwiskiem ) proszone są o przesłanie zgłoszeń zawierających następujące dane: nazwa biura, imię i nazwisko oraz stanowisko uczestnika na adres:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w terminie do 16 sierpnia 2019 roku (decyduje kolejność zgłoszeń przy czym, zgodnie z ustaleniami organizatora, pierwszeństwo mają członkowie Oddziału Mazowieckiego PIT). Informacji dodatkowych na temat wyjazdu udziela wiceprezes Oddziału Mazowieckiego, pan Cezary Kasprowicz.

Biuro Oddziału Mazowieckiego Polskiej Izby Turystyki www.pit.org.pl Polska Izba Turystyki Nadawcą maila jest Polska Izba Turystyki, ul. Marszałkowska 9/15 lok. 29, 00-626 Warszawa, tel./fax: 22 826 55 36www.pit.org.pl