• slide_mit_1.jpg
  • slide_mit_2.jpg
  • slide_mit_3.jpg
  • slide_mit_4.jpg

Ogłoszenie o przetargu na sprzedaż nieruchomości

Małopolskie Obchody Światowego Dnia Turystyki

Szanowni Państwo,

Tradycją lat ubiegłych Województwo Małopolskie organizuje Małopolskie Obchody Światowego Dnia Turystyki, które odbędą się w dniu 8 października br. w Tarnowie. W uroczystości wezmą udział przedstawiciele stowarzyszeń, branży turystycznej oraz instytucji zaangażowanych w rozwój i promocję turystyki w Małopolsce.

Celem święta jest integracja środowiska związanego z turystyką, władz państwowych i samorządowych. Podczas gali planowane jest wręczenie Dyplomów Marszałka „Za wkład w rozwój i promocję turystyki w Województwie Małopolskim” w kategorii: tworzenie, rozwój i promocja produktów turystycznych oraz podnoszenie atrakcyjności turystycznej Województwa Małopolskiego i odznak Ministra „Za Zasługi dla Turystyki”.

Zapraszamy do nadsyłania kandydatur osób i organizacji rekomendowanych do ww. odznaczeń. Wypełnione formularze zgłoszeniowe należy przesłać na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Departament Promocji i Turystyki, ul. Racławicka 56, 30 – 017 Kraków.Terminy nadsyłania zgłoszeń są następujące:

  • Odznaka „Za Zasługi dla Turystyki”– do 30 czerwca 2010 roku
  • Dyplom Marszałka „Za wkład w rozwój i promocję turystyki w Województwie Małopolskim” – do 15 sierpnia 2010 roku.

Tutaj znajdują się wnioski do nagród, uchwała oraz rozporządzenie.

 

 

Z poważaniem
Małgorzata Czapla

Zespół ds. Rozwoju Turystyki Departament Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego
tel. 012 379 60 16

Walne Zgromadzenie Małopolskiej Izby Turystyki

Dnia 15 czerwca 2010 roku odbyło się Walne Zgromadzenie Sprawozdawcze Małopolskiej Izby Turystyki w Zajeździe „Pod Chmurką” w Rabce Zdroju. Gościem Honorowym Walnego Zgromadzenia MIT był p. Józef Ratajski Wiceprezes, Sekretarz Generalny Polskiej Izby Turystyki.

Miejscem tegorocznego Walnego Zgromadzenia, nie przypadkowo był Zajazd „Pod Chmurką”, ponieważ Zajazd jest jednym z trzech lokali wchodzących w skład Firmy Handlowo-Usługowej „SPONTI”, która to Firma w ostatnim czasie zgłosiła akces przystąpienia do PIT Oddział małopolski. W trakcie Walnego Zgromadzenia właściciel Firmy „SPONTI” p. Wiesław Dudek otrzymał z rąk Wiceprezesa Ratajskiego CERTYFIKAT PIT, stając się tym samym pełnoprawnym członkiem Polskiej Izby Turystyki.

Na przewodniczącego Walnego Zgromadzenia wybrano kol. Tadeusza Topę – , Wiceprezesa MIT, który bardzo fachowo i sprawnie poprowadził obrady. Sprawozdanie z rocznej działalności przedstawił Prezes MIT p. Ryszard Sikora, a Przewodniczący Komisji Rewizyjnej kol. Bronisław Wrona odczytał protokół pokontrolny, pozytywnie oceniając działalność finansową MIT-u prowadzoną przez kol. Joannę Jaróg.

Wiceprezes PIT Józef Ratajski szczegółowo przedstawił program XXII Walnego Zgromadzenia Polskiej Izby Turystyki. Tym razem WZ PIT odbędzie się na promie płynącym do Helsinek, którym członkowie i osoby towarzyszące udadzą się do Sankt Petersburga na Polsko-Rosyjski Kongres branży turystycznej w dniach 08-14.10.2010.

Po zakończeniu obrad właściciel Zajazdu zaprosił wszystkich do zwiedzenia obiektu, który składa się z części hotelowej, ze wspaniałym apartamentem dla nowożeńców, SPA, zewnętrznych baseników oraz kilku sal konsumpcyjnych na różnych poziomach restauracji.

Serdecznie dziękujemy kol. Wiesławowi Dudkowi za gościnę oraz wszystkim uczestnikom Walnego Zgromadzenia, członkom Polskiej Izby Turystyki, Oddział małopolski za przybycie i aktywny udział w obradach. 

Stanisława Obrzut

Sekretarz MIT

II edycja nagrody "PARZENICA"

Koleżanki i Koledzy
Ogłaszamy II edycję Honorowej Nagrody "PARZENICA" - Małopolskiej Izby Turystyki. Zgłoszenia do dnia 15 lipca br. w formie pisemnej prosimy przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

WALNE ZGROMADZENIE SPRAWOZDAWCZE MIT.

Szanowni Państwo
Koleżanki i Koledzy

 

Uprzejmie zapraszam na Walne Zgromadzenie Sprawozdawcze Małopolskiej Izby Turystyki,które odbędzie się w dniu 15 czerwca 2010 roku w Rabce Zdroju - Zajazd "Pod Chmurką" ul.Sądecka 97.

I termin - 14.00

II termin- 14.30

Właściciel Firmy Gastronomiczno-Hotelarskiej "SPONTI" udzielający nam lokum i gościny jest nowo przyjetym  członkiem PIT.

Proszę o potwierdzenie obecności do dnia 14.06.2010 na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Prezes Małopolskiej Izby Turystyki

Ryszard Sikora