• slide_mit_1.jpg
  • slide_mit_2.jpg
  • slide_mit_3.jpg
  • slide_mit_4.jpg

Zaproszenie na II Forum Promocji Turystycznej

Zaproszenie na II Forum Promocji Turystycznej Portal WaszaTurystyka.pl zaprasza na spotkanie osób zawodowo zajmujących się turystyką i promocją w ramach działalności samorządowej i społecznej, przedstawicieli branży turystycznej, hotelarskiej, agroturystycznej, reprezentantów POT i LOT. Wydarzenie odbywa się pod patronatem Polskiej Izby Turystyki. II Forum Promocji Turystycznej odbędzie się 9 listopada 2017 w Polonia Pałace Hotel w Sali Ludwikowskiej. Spotkanie będzie miało charakter interdyscyplinarny i podobnie, jak w ubiegłym roku, zaproszono na nie uznanych ekspertów i praktyków z kraju i zagranicy, którzy zaprezentują własne doświadczenia, dobre praktyki. Forum będzie też miejscem do wymiany poglądów na temat promocji między branżą turystyczną i samorządowcami oraz organizacjami i urzędnikami odpowiedzialnymi za promocję turystyczną, okazją do przedstawienia potrzeb i oczekiwań wielu stron. Obecność na Forum najważniejszych osób odpowiedzialnych za turystyczną promocji Polski jest gwarancją wysokiego poziomu dyskusji podczas spotkania. NOWOŚCI! Na II Forum Promocji Turystycznej dodano nowości. Pierwsza to "POJEDYNKI" - dyskusje dwuosobowe na poszczególnych poziomach promocji. Druga to finał konkursu na film promujący turtystyczne miejsca w Polsce. Więcej informacji: https://forumpromocjiturystycznej.evenea.pl/

Komunikat PIT Agenci i Touroperatorzy Wyjazdowi, małopolski, dolnośląski, śląski

Szanowni Państwo, Członkowie Polskiej Izby Turystyki, są dostępne ostatnie miejsca dla agentów i touroperatorów na Kongres Polskiej Izby Turystyki, który odbędzie się w dniach 25 listopada -2 grudnia 2017 r. w Marsa Alam w Egipcie wylot z Katowic .

Hasło przewodnie Kongresu to: Przełomowe zmiany w prawie turystycznym: wyzwania i problemy. Sytuacja na rynku turystycznym w Polsce zmienia się w ostatnim czasie bardzo dynamicznie. Kierunki zmian legislacyjnych, plany promocji Polski na rynkach międzynarodowych i wiele innych ważnych spraw wymagają szerokiej dyskusji i wypracowania stanowiska Polskiej Izby Turystyki. Spójny i silny głos branży daje możliwość realnego wpływu na rozwój rynku turystycznego w Polsce. Dzięki gościnności Pana Ahmeda Abdallaha, Gubernatora Regionu Morza Czerwonego oraz współpracy z partnerami wydarzenia (Red Sea Hotels, Cairo Express Travel, ETI sp. z o.o. oraz Air Cairo) Kongres połączony będzie z wypoczynkiem w luksusowym hotelu oraz programem turystycznym. Uczestnicy Kongresu zostaną zakwaterowani w hotelu 5* Palace Port Ghalib w Marsa Alam (link do strony hotelu znajdziesz TUTAJ: http://www.portghalib.com/hotels/the-palace-port-ghalib/ ) Link do systemu rezerwacji znajduje się TUTAJ: https://systemcoffee.pl/?lang=pl&go2rej=1&kid=709 Proszę przy rejestracji wypełnić wszystkie wymagane pola. Przy polach dostępny jest znaczek ?, którego podświetlenie wyjaśnia, o jakie dane chodzi. W razie pytań proszę o kontakt mailowy pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Decyduje kolejność zgłoszeń! W przypadku pytań proszę je zadawać mailem tylko pod specjalnym adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Opłaty za udział w wyjeździe są następujące: I. Członek PIT 1.295 zł (jedna osoba z firmy będącej członkiem PIT właściciel lub osoba zatrudniona) II. Członek PIT 1.395 zł (druga osoba z firmy będącej członkiem PIT właściciel lub osoba zatrudniona) III. Osoby towarzyszące 1.695 zł (osoby zaproszone przez członków PIT)

Cena zawiera: przelot samolotem do/z Katowic, transfery, zakwaterowanie w w pokojach 2-os. (lub 1-os. za potwierdzeniem i dopłatą), wyżywienie w formule ALL zgodnie z programem, udział w Kongresie, ubezpieczenie podstawowe KL (40 000 EUR), NNW i BP, wizę turystyczną i program turystyczny. Jest możliwość podwyższenia sumy ubezpieczenia do 100 000 EUR za dopłatą oraz wykupienia dodatkowego ubezpieczenia od następstw chorób przewlekłych. Warunki ubezpieczenia przesyłam w załączeniu. Będzie możliwość zapoznania się z nimi również podczas rejestracji. Cena NIE obejmuje: kosztów dodatkowego ubezpieczenia (od chorób przewlekłych), wycieczek fakultatywnych spoza programu, napiwków dla kierowców i lokalnych pilotów i obsługi hotelu. Koszty organizacji kongresu pokrywają w całości uczestnicy i partnerzy. Koszty nie obciążają budżetu Polskiej Izby Turystyki. Godziny przelotów mogą ulec zmianie.

Do zobaczenia już wkrótce! Serdecznie zapraszam! 

Z poważaniem, Grzegorz Chmielewski Wiceprezes Polskiej Izby Turystyki tel. 22 826 55 36; e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. www.pit.org.pl

PIT wywalczyła poprawki do projektu ustawy o imprezach turystycznych

Na skutek lobbingu Polskiej Izby Turystyki na etapie prac sejmowych przyjęto jeszcze korzystne dla branży poprawki do projektu Ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usług turystycznych. Na posiedzeniu Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki izbę reprezentował prezes Paweł Niewiadomski. Polska Izba Turystyki już na posiedzeniach nadzwyczajnej podkomisji zgłaszała ważne dla organizatorów turystyki poprawki. Dwie z nich zostały przyjęte podczas posiedzenia Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki, poświęconego rozpatrzeniu sprawozdania Podkomisji nadzwyczajnej o rządowym projekcie ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych. W sumie komisja przyjęła tylko trzy poprawki merytoryczne do projektu, z czego dwie z inicjatywy PIT. Pierwsza z nich dotyczyła planowanego wprowadzenia w artykule 47. ust. 7. możliwości bezkosztowego odstępowania od umowy zawartej z organizatorem turystyki poza lokalem przedsiębiorstwa. Polska Izba Turystyki wskazywała, że zapis ten w praktyce wykluczy tego typu sprzedaż, a motywy jego wprowadzenia nie przystają do charakteru agencyjnej sprzedaży imprez turystycznych. Na skutek działań lobbingowych PIT, poseł PiS Grzegorz Janik zgłosił poprawkę, zgodnie z którą zapis ten został zmieniony w taki sposób, że nie będzie dotyczył sytuacji, w których klient przed podpisaniem umowy wyrazi zgodę na spotkanie z agentem poza lokalem przedsiębiorstwa. Czyli np. jeśli potwierdzi, że zaprasza sprzedawcę na spotkanie do swojego domu. W efekcie zapis ten będzie dotyczył jedynie sprzedaży nagabywanej, prowadzonej przez np. domokrążców. Jest to kompromis zaproponowany w związku z wieloma obawami zgłaszanymi przez federacje konsumenckie i UOKiK. Poprawka ta została przyjęta większością głosów.

Kongres Polskiej Izby Turystyki w Egipcie

Szanowni Państwo,
Członkowie Polskiej Izby Turystyki,
 
z przyjemnością zapraszamy Państwa do udziału w Kongresie Polskiej Izby Turystyki, który odbędzie się w dniach 25 listopada -2 grudnia 2017 r. w Marsa Alam w Egipcie. Hasło przewodnie Kongresu to:
 Przełomowe zmiany w prawie turystycznym: wyzwania i problemy.

Czytaj dalej

Zaproszenie na Kongres PIT

Szanowni Państwo,
Członkowie Polskiej Izby Turystyki,

w załączeniu przekazuję zaproszenie od prezesa Pawła Niewiadomskiego na Kongres Polskiej Izby Turystyki w Marsa Alam.Marzena Markowska
Rzecznik Prasowy