• slide_mit_1.jpg
  • slide_mit_2.jpg
  • slide_mit_3.jpg
  • slide_mit_4.jpg

KOMUNIKAT PIT

 

Warszawa, 14 marca 2012 r.

  

 

Szanowni Państwo,

Członkowie Polskiej Izby Turystyki,

 

 

K O M U N I K A T  PIT  28/2012  

 

       

W dniu 13.03.2012 r. obradowała Rada Naczelna Polskiej Izby Turystyki, która podjęła uchwałę o zwołaniu Zwyczajnego Sprawozdawczo-Wyborczego Walnego Zgromadzenia Delegatów PIT w terminie 13-14.05.2012. Rada Naczelna PIT przyjęła harmonogram Kampanii Sprawozdawczo-Wyborczej w całej Organizacji oraz określiła klucz wyboru Delegatów w układzie 1 Delegat na 4 członków zwyczajnych PIT. Ponadto określiła - zgodnie z zarejestrowanym Statutem PIT - liczbę członków przyszłej Rady Naczelnej Izby wybieranych na walnych zgromadzeniach Oddziałów PIT.

W dalszej części obrad Rada Naczelna PIT przyjęła informację o zakończonym w ramach KIGNET II Programie Aktywizacji Turystyki Przyjazdowej do Polski, określiła kierunki dalszego prowadzenia ww. programu w ramach struktur Izby.

W kolejnym punkcie obrad Rada zatwierdziła bilans Izby za 2011 r. przedstawiony przez Skarbnika Izby Pana Andrzeja Szafrugę.

Przyjęto uchwałę dotyczącą przyjęcia nowych podmiotów do grona członków Izby, i skreśleń.

Rada Naczelna podjęła temat związany z deregulacją zawodów przewodników turystycznych i pilotów wycieczek - po przeprowadzonej dyskusji przyjęto, że ostateczne stanowisko w powyższej sprawie przygotuje Prezydium PIT wychodząc  z założenia, że w gospodarce wolnorynkowej to przedsiębiorca winien decydować kogo zatrudnić do obsługi swoich klientów, ale deregulacja winna dotyczyć całej Unii Europejskiej, aby uniknąć sytuacji, że w Polsce grupy oprowadzać będą zagraniczni przewodnicy, a nasi przedsiębiorcy będą karani np. w Pradze, czy Wiedniu za realizację podobnej usługi.

W sprawach różnych przyjęto informację o programach realizowanych w ramach środków pozyskanych z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

     

Z poważaniem,

Józef Ratajski

Wiceprezes

Polskiej Izby Turystyki