• slide_mit_1.jpg
  • slide_mit_2.jpg
  • slide_mit_3.jpg
  • slide_mit_4.jpg

Zapraszamy do rozmowy z ekspertem o Nowym Polskim Ładzie - bezpłatny webinar 24 luty godz. 12:00

Szanowni Państwo, Członkowie Polskiej Izby Turystyki

Zapraszamy do rozmowy z ekspertem o Nowym Polskim Ładzie 1 stycznia 2022 r. w życie wszedł Polski Ład uwzględniający szereg zmian w wielu obszarach życia społecznego i gospodarczego w Polsce, które w znacznej, jeśli nie przeważającej mierze dotyczą właścicieli małych i mikro firm.

Już 24 lutego o godzinie 12.00 odbędzie się webinar dla przedsiębiorców z ekspertem dr Grzegorzem Kelerem, Adwokatem i Associate w Kancelarii SPCG, specjalizującym się w prawie podatkowym oraz prawie spółek. Podczas spotkania zostaną omówione najważniejsze zmiany, jakie niesie za sobą Polski Ład.

Polski Ład wprowadza wiele zmian, które niestety często bywają niejasne dla przedsiębiorców nieporuszających się na co dzień w meandrach prawa podatkowego.

Największe zainteresowanie małych i średnich firm budzą kwestie dotyczące zmian w oskładkowaniu i opodatkowaniu jednoosobowych działalności gospodarczych, ulg oraz terminów legislacyjnych Polskiego Ładu. Przedsiębiorcy poszukują odpowiedzi na coraz częściej pojawiające się pytania o skutki, jakie przyniesie dla ich firmy i dochodów szereg nadchodzących zmian.

Bank BNP Paribas wychodząc naprzeciw oczekiwaniom przedsiębiorców zaprasza już 24.02.2022 r. (czwartek) o godzinie 12.00 na webinar pt. Konsekwencje finansowe Polskiego Ładu dla mikro i średnich przedsiębiorców.

Podczas wydarzenia uczestnikom zostanie przekazana praktyczna wiedza w tym zakresie, a także będzie możliwość zadawania pytań w zakresie poszczególnych zagadnień.

Aby zarejestrować się na bezpłatny webinar wystarczy wejść na stronę www.webinarybnpparibas.pl

Agenda 1. Zmiany w oskładkowaniu i opodatkowaniu jednoosobowych działalności gospodarczych a) Zmiana zasad rozliczania składki zdrowotnej b) Zmiany w opodatkowaniu związane z rozliczaniem składki zdrowotnej c) Zmiany w ryczałcie d) Likwidacja karty podatkowej e) Zmiana definicji wolnego zawodu f) Nowe zasady opodatkowania wykupu samochodów z leasingu

2. Nowe zasady opodatkowania wynagrodzeń pracowniczych a) Wyższa kwota wolna od podatku b) Podwyższenie drugiego progu podatkowego c) Zmiana zasad ustalania składki zdrowotnej

3. Nowe ulgi a) Ulga na zakup terminala płatniczego i realizację transakcji przy jego użyciu b) Zachęty do stosowania rozliczeń bezgotówkowych c) Ulga na robotyzację d) Ulga na ekspansję e) Ulga na innowacyjnych pracowników f) Zmiany w uldze badawczo-rozwojowej (B+R) g) Zmiany w IP Box korzyści dla programistów h) Zmiany w funkcjonowaniu estońskiego CIT

4. Inne zmiany a) Obniżenie limitu transakcji gotówkowych b) Elektroniczne wysyłanie ewidencji podatkowych

5. Terminy a) Planowane wejście w życie nowych przepisów b) Obecny etap legislacyjny

Zapraszamy do udziału w spotkaniu Grzegorz Chmielewski

Wiceprezes Polska Izba Turystyki Polska Izba Turystyki Nadawcą maila jest Polska Izba Turystyki