• slide_mit_1.jpg
  • slide_mit_2.jpg
  • slide_mit_3.jpg
  • slide_mit_4.jpg

Informacja dla Członków PIT dotycząca trzęsień ziemi w Kos i Bodrum

Szanowni Państwo,
Członkowie Rady PIT,

 

W nocy z 20 na 21 lipca miało miejsce trzęsienie ziemi, którego epicentrum znajdowało się w rejonie Morza Egejskiego, a jego skutki były odczuwalne na wyspie Kos i w okolicy Bodrum. Z informacji przekazanych izbie wynika, że na skutek tych zdarzeń nie ucierpieli klienci zrzeszonych w PIT organizatorów turystyki.

 

Jak wynika z naszych ustaleń, najbardziej odczuwalne wstrząsy zarejestrowano w mieście Kos. Obecnie jednak sytuacja jest opanowana. W mieście Kos trwają prace porządkowe i zabezpieczające.

 

W kilku hotelach znajdujących się na wyspie w nocy ewakuowano gości, jednak po sprawdzeniu stanu budynków przez lokalne służby, większość klientów mogła powrócić do swoich miejsc zakwaterowania. Pozostali klienci powrócą do hoteli po zakończeniu weryfikacji ich stanu technicznego nadzór budowlany.
Inspekcje inżynieryjne zostały również przeprowadzone na lotnisku, które obecnie funkcjonuje normalnie, a loty odbywają się bez przeszkód i zgodnie z planem.

 

W rejonie Bodrum wstrząsy były odczuwane wyłącznie w mieście, a klienci wypoczywający w okolicznych hotelach nie zgłaszali niepokojących informacji dot. wstrząsów. Lotnisko i hotele w tym rejonie funkcjonują normalnie.

 

Oficjalne informacje podawane przez lokalne służby porządkowe są pozytywne. W związku z unormowaniem się sytuacji, touroperatorzy zrzeszeni w PIT informują, że  do zmian rezerwacji mają zastosowanie Warunki Uczestnictwa. Jednocześnie pozostają w stałym kontakcie z lokalnymi służbami i monitorują sytuację, mając na uwadze bezpieczeństwo klientów.

 

--
Pozdrawiam
 
Marzena Markowska
Rzecznik Prasowy
Polska Izba Turystyki
tel. 22 826 55 36
698 400 088

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.