• slide_mit_1.jpg
  • slide_mit_2.jpg
  • slide_mit_3.jpg
  • slide_mit_4.jpg

Nowe przepisy VAT i VAT MARŻA - zapraszamy na szkolenie

Szanowni Państwo,

Członkowie PIT Od 1 kwietnia 2020 r. wchodzą w życie nowe zasady prowadzenia ewidencji VAT i VAT MARŻA. Pozostało więc półtora miesiąca na poznanie i zastosowanie w praktyce tych przepisów. Zapraszamy na szkolenia do Warszawy i Katowic, które poprowadzi Pani Justyna Zając-Wysocka, radca prawny i doradca podatkowy z Małopolskiego Instytutu Studiów Podatkowych. NOWE ZASADY PROWADZENIA EWIDENCJI VAT I VAT MARŻA OD 1.04.2020. Program ramowy: Rewolucyjne zmiany w jednolitym pliku kontrolnym: nowa struktura i koniec deklaracji VAT - Rozporządzenie Ministra Finansów, Inwestycji i Rozwoju z dnia 15 października 2019 r. w sprawie szczegółowego zakresu danych zawartych w deklaracjach podatkowych i w ewidencji w zakresie podatku od towarów i usług - Praktyczne problemy w stosowaniu mechanizmu podzielonej płatności (split payment) objaśnienia MF Kasy fiskalne online w 2020 roku Zasady wystawiania faktur z NIP do paragonów Dokumentowanie sprzedaży przez agentów Zasady opodatkowania obrotu bonami towarowymi, voucherami Obowiązek rejestracji dla celów podatku VAT w przypadku prowadzenia działalności nierejestrowanej Nowa matryca stawek VAT - zmiany w zakresie stawek VAT - stosowanie nomenklatury celnej CN oraz PKWiU Wykaz podatników VAT czynnych tzw. biały rejestr objaśnienia MF Praktyczne problemy przy obliczaniu marży zaliczki, kursy walut, wycena usług własnych, identyfikacja usług turystyki Terminy i miejsca szkoleń 3 marca 2020 Warszawa, Golden Floor Plaza, Al. Jerozolimskie 123 A, godz. 10-15 11 marca 2020 Katowice, Hotel Katowice, Al. Korfantego 9, godz.10 -15 Koszt udziału w szkoleniu: 290 pln brutto dla członków PIT 490 pln brutto dla pozostałych uczestników

Rejestracja uczestników przez System Coffee: Warszawa https://systemcoffee.pl/?lang=pl&go2rej=1&kid=1032 Katowice https://systemcoffee.pl/?lang=pl&go2rej=1&kid=1033 Minimalna ilość uczestników, przy której szkolenie się odbędzie to 20 osób.

Zapraszamy Biuro Wykonawcze www.pit.org.pl

Zapraszamy na Ogólnopolskie Zawody Narciarskie Polskiej Izby Turystyki

Szanowni Państwo Członkowie PIT

Polska Izba Turystyki Oddział Małopolski zaprasza na 1. Ogólnopolskie Zawody Narciarskie Polskiej Izby Turystyki 11-13 marca 2020r. Jaworzyna Krynicka, ul. Czarny Potok 75.

Patronatem Honorowym nasze zawody objęli:

Ministerstwo Rozwoju Witold Kozłowski - Marszałek Województwa Małopolskiego Robert Andrzejczyk - Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Piotr Ryba Burmistrz Krynicy Zdroju

Zakwaterowanie w hotelu Jaworzyna Krynicka 3*oraz w hotelu Pegaz 4*

Cena udziału w imprezie:

199 pln - członkowie PIT
199 pln - dzieci
599 pln - osoby towarzyszące
200 pln - dopłata do pokoju 1- osobowego

Program wydarzenia w załączniku.

ZAREJESTRUJ SIĘ JUŻ DZIŚ!

Link do rejestracji znajduje się tutaj

Zgłoszenia przyjmujemy do dnia 28.02.2020

TAKIE WYDARZENIE NIE MOŻE CIĘ OMINĄĆ!!! Zapraszam Roman Mandyna Prezes Oddziału Małopolskiego

Komunikat dla biur turystycznych w Polsce zajmujących się turystyką wyjazdową

Szanowni Państwo,

25 lutego odbędzie się w Krakowie workshop dla biur turystycznych zajmujących się w Polsce turystyką wyjazdową

Na workshop przyjedzie grupa ok. 25 "sprzedających" z kilkunastu krajów Europy i świata, szczególnie zaś będzie reprezentowany segment MICE i Luxury Leisure. Workshop będzie odbywał się w formie rozmów stolikowych B2B. Będzie można spotkać menadżerów hoteli, tour operatorów, DMC, linii lotniczych czy organizacji turystycznych odpowiedzialnych za promocje swoich krajów, produktów czy usług. Workshop jest organizowany w Krakowie przez międzynarodową firmę JLK Travel Market, która z sukcesem organizuje podobne spotkania w wielu miastach na całym świecie, przy współpracy Ernesto Travel. Zapraszamy 25 lutego na godz 9.30 do hotelu Plus Q w Krakowie, przy ulicy Wygranej 6.

Obowiązuje wcześniejsza rejestracja mailowa na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Program spotkania: 9.30 rejestracja, welcome coffee 10.00 Travel Trade Club: seminarium z kilkoma prezentacjami przedstawionymi przez "sprzedających" przy udziale "kupujących", dziennikarzy, przedstawicieli lokalnych władz. 11.00 Buffet Brunch i Networking. 11.30 Workshop B2B. 14.30 Zakończenie.

Zainteresowane biura proszę o kontakt na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Akredytacja prasowa na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dziękuję i pozdrawiam.

Ogólnopolskie Zawody Narciarskie PIT

Szanowni Państwo, Członkowie Polskiej Izby Turystyki

Kolejne zimowe wydarzenie przed nami!!! 1. edycja Ogólnopolskich Zawodów Narciarskich PIT Już teraz serdecznie zapraszamy do udziału w imprezie branży turystycznej. Kiedy? 11-13 marca 2020 Gdzie? na Jaworzynie Krynickiej w Krynicy Dla członków PIT organizatorzy jak zwykle przygotowali ofertę promocyjną: 199 PLN dla pierwszej osoby z biura 599 PLN dla pozostałych osób z biura i osób towarzyszących Szczegóły organizacyjne i link podamy wkrótce.

Zgłoszenia udziału prosimy przesyłać już teraz na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ZOSTAŃ ZWYCIĘZCĄ I OGÓLNOPOLSKICH ZAWODÓW NARCIARSKICH PIT!!!

Zapraszamy Roman Mandyna Prezes Polskiej Izby Turystyki

/ Oddział Małopolski www.pit.org.pl Polska Izba Turystyki

Sprawdź, czy dotyczy Ciebie obowiązek zgłoszenia do Rejestru Beneficjentów

Szanowni Państwo, Członkowie Polskiej Izby Turystyki

13 października 2019 r. weszły w życie przepisy powołujące Centralny Rejestr Beneficjentów Rzeczywistych (CRBR), które nakładają na spółki nowe obowiązki. Spółki jawne, komandytowe, komandytowo-akcyjne, z ograniczoną odpowiedzialnością oraz akcyjne, które nie są notowane na giełdzie będą musiały za pośrednictwem strony internetowej podać: imię i nazwisko, obywatelstwo, państwo zamieszkania, numer PESEL albo datę urodzenia, informację o wielkości i charakterze udziału lub uprawnieniach przysługujących beneficjentowi rzeczywistemu. Beneficjent rzeczywisty to osoba fizyczna, która tak naprawdę sprawuje faktyczną kontrolę nad spółką. Rejestr ma za zadnie przeciwdziałać "praniu brudnych" pieniędzy oraz wpływać na bezpieczeństwo uczestników obrotu gospodarczego. Spółki wpisane do Krajowego Rejestru Sądowego przed 13 października mają 6 miesięcy na przesłanie informacji do rejestru, natomiast Spółki zarejestrowane po tej dacie na zgłoszenie do CRBR mają tylko 7 dni. Zgłoszenia do CRBR dokonują osoby uprawnione do reprezentacji spółki i musi zostać ono opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub Profilem Zaufanym. Obowiązek ten będzie dotyczył blisko 500 tysięcy Spółek, a rejestr znajduje się pod adresem: https://www.podatki.gov.pl/crbr/ Wprawdzie na spełnienie tego obowiązku jest aż pół roku, należy pamiętać, że w rzeczywistości systemy komputerowe lubią się zawieszać, kolejki w urzędach lubią się przedłużać, a osoby uprawnione do reprezentacji spółki są czasami trudno dostępni. Warto więc dopilnować wpisu jak najszybciej. O działaniu rejestru informują także media, wskazując również na wiele wątpliwości: https://innpoland.pl/155561,centralny-rejestr-beneficjentow-rzeczywistych-crbr-nowy-rejestr-dla-biznesu https://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/1434744,centralny-rejestr-beneficjentow-rzeczywistych-spolka.html https://www.money.pl/gospodarka/centralny-rejestr-beneficjentow-rzeczywistych-juz-dziala-czas-na-rejestracje-do-13-kwietnia-2020-6435432203601537a.html https://businessinsider.com.pl/firmy/przepisy/rusza-crbr-centralny-rejestr-beneficjentow-rzeczywistych/mk9eqjh https://tvn24bis.pl/z-kraju,74/centralny-rejestr-beneficjentow-rzeczywistych-crbr-co-to-jest-kogo-dotyczy,977596.html https://www.rp.pl/Firma/310109912-Centralny-Rejestr-Beneficjentow-Rzeczywistych-od-13-pazdziernika-2019-r.html

Pozdrawiam, Ewa Kubaczyk Rzecznik Prasowy Polska Izba Turystyki www.pit.org.pl