• slide_mit_1.jpg
  • slide_mit_2.jpg
  • slide_mit_3.jpg
  • slide_mit_4.jpg

Krajowy Plan Odbudowy

Szanowni Państwo,

Członkowie Polskiej Izby Turystyki,

 

 

Trwają prace nad Krajowym Planem Odbudowy. W projekcie przewidziane są środki finansowe na odbudowę turystyki. Zarząd Izby przygotowuje uwagi do projektu.

Zdajemy sobie sprawę, że proponowane  dla turystyki środki są zbyt małe, jednak istotą naszych uwag w chwili obecnej ma być sposób ich jak najlepszego przeznaczenia.

Zależy nam, aby ostateczna wersja KPO jak najbardziej odpowiadała naszym potrzebom. Bardzo ważne jest, aby na tym etapie przekazać jak najwięcej silnych merytorycznie uwag.

Zwracam się do Państwa z prośbą o zaangażowanie się w przygotowanie uwag do  w/w Projektu (projekt mogę przesłać mailem) i przesyłanie na mojego maila swoich uwag i propozycji, które Waszym zdaniem powinny być uwzględnione.

 

Liczę bardzo na Waszą aktywność.

 

 

Pozdrawiam serdecznie

Dariusz Wojtal

 

Wiceprezes

 

Polska Izba Turystyki

  1. Marszałkowska 9/15 lok.29

00-626 Warszawa

Tel. +48601294115

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

Tel. +48601294115

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

 

 

Q&A z Andrzejem Kindlerem - Wiceprezesem PIT. Turystyka dzieci i młodzieży. 23 marca, godz.14:00.

Szanowni Państwo,

Członkowie Polskiej Izby Turystyki Zapraszamy na spotkanie Q&A z Wiceprezesem Polskiej Izby Turystyki Andrzejem Kindlerem.

Wtorek, 23 marca 2021, godz. 14:00, platforma wideokonferencji ZOOM oraz transmisja na żywo na FB.

Tematem spotkania będzie TURYSTYKA DZIECI I MŁODZIEŻY. JAK AKTYWNIE UCZESTNICZYĆ W WIDEOCZACIE? W wideoczacie można aktywnie uczestniczyć za pośrednictwem platformy wideokonferencyjnej ZOOM po zalogowaniu się przez link aktywacyjny, który zostanie umieszczony na FB Polskiej Izby Turystyki https://www.facebook.com/PIT.PolskaIzbaTurystyki na 30 min. przed rozpoczęciem spotkania.

MOŻNA OBEJRZEĆ TRANSMISJĘ NA ŻYWO NA FACEBOOKU!!! Polska Izba Turystyki https://www.facebook.com/PIT.PolskaIzbaTurystyki

Poniżej kilka technicznych wskazówek:

1. Po zalogowaniu do ZOOM-a, proszę sprawdzić urządzenia audio-video

2. W czasie, kiedy Państwo nie zabierają głosu, proszę o wyłączenie mikrofonu, po poruszeniu myszką w lewym dolnym rogu ikona mikrofonu (mute).

3. WAŻNE – Prosimy o podpisanie swojego zdjęcia poglądowego imieniem i nazwiskiem oraz nazwą firmy. W górnym prawym rogu znajdują się "...", po rozwinięciu menu przez polecenie "Rename" proszę o nadanie ujednoliconego podpisu Imię, Nazwisko (skrót literowy firmy) np. Anna Kowalska PIT

4. Proszę o zalogowanie się ok. g.13:30 (wyłączenie kamery i mikrofonu) oraz pełną gotowość ok. godz. 13:50

Spotkanie będzie moderować Andrzej Kindler, wiceprezes Polskiej Izby Turystyki Serdecznie zapraszam Grzegorz Chmielewski Wiceprezes Polskiej Izby Turystyki Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel. kom. 600 354 812

: Zaproszenie na cykl spotkań B2B Poland - Ukraine

Szanowni Państwo,

Członkowie Polskiej Izby Turystyki,

W imieniu Polskiej Izby Turystyki, VISIT Ukraine oraz Kyiv Tourism Association mamy ogromną przyjemność zaprosić Państwa do udziału w międzynarodowym online projekcie B2B Poland-Ukraine.

Głównym celem projektu jest przedstawienie polskim touroperatorom oraz agentom turystycznym najciekawszych miejsc turystycznych Centralnej, Zachodniej i Południowej Ukrainy, w celu promocji i popularyzacji wspomnianych regionów. W ciągu najbliższych trzech miesięcy odbędą się trzy konferencje online w ZOOM, podczas których przedstawiciele polskich touroperatorów oraz agenci turystyczni będą mieli możliwość poznać swoich ukraińskich odpowiedników, porozmawiać bezpośrednio z ich przedstawicielami, wymienić się doświadczeniami, omówić możliwe partnerstwo i dowiedzieć się więcej o atrakcyjności wymienionych regionów turystycznych Ukrainy, o wycieczkach, miejscach zakwaterowania, wypoczynku, a także wyżywienia.

Pierwsze spotkanie dotyczące turystyki w Centralnej Ukrainie odbędzie się już 16 marca o godzinie 10:00.

Prelegenci konferencji zostaną ogłoszeni w późniejszym terminie. Konferencja będzie prowadzona w języku angielskim.

Zainteresowanych udziałem w spotkaniu prosimy kontakt mailowy na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefoniczny pod numerami telefonów 122551779 oraz 512056550.

pozdrawiam Aneta Noszczyńska Polska Izba Turystyki - Oddział Małopolski tel. 668083472 email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. www.mit.org.pl

Przeznaczenie, opodatkowanie i dokumentowanie środków antykryzysowych! Szkolenie !!!!

Szanowni Państwo,

Członkowie Polskiej Izby Turystyki ZAPRASZAMY NA SZKOLENIE !!!

Przeznaczenie, opodatkowanie i dokumentowanie środków uzyskanych przez przedsiębiorców w ramach instrumentów antykryzysowych Szkolenie poprowadzi, doskonale Państwu znana p. Justyna Zając Wysocka, radca prawny, doradca podatkowy Polskiej Izby Turystyki.

Termin szkolenia: 05.03.2021 r., godz.10-14 / platforma wideokonferencji ZOOM

Termin zgłoszeń: do dnia 02.03.2021 r. Ilość miejsc ograniczona, bez możliwości nagrywania i udostępniania.

Cena dla członków PIT 100 PLN (+ 23% VAT) Cena dla pozostałych osób 200 PLN (+ 23% VAT) Rejestracja osób jest możliwa tylko i wyłącznie przez link aktywacyjny do systemu konferencyjnego COFFEE https://systemcoffee.pl/?lang=pl&go2rej=1&kid=1141 W zgłoszeniu prosimy podać imię i nazwisko osoby biorącej udział w szkoleniu. Akceptowane będą jedynie te osoby, które mają właściwy, tj. zgodny ze zgłoszeniem opis na ZOOM ie.

Program szkolenia Przeznaczenie, opodatkowanie i dokumentowanie środków uzyskanych przez przedsiębiorców w ramach instrumentów antykryzysowych

1. Ogólne zasady wydatkowania środków

2. Dokumentowanie wydatkowania środków

3. Subwencja PFR 1.0 i 2.0 a) cele, na jakie można przeznaczyć subwencję b) ograniczenia co do przeznaczenia środków z subwencji c) rozliczenie subwencji PFR - jak liczyć poziom zatrudnienia - skumulowana strata - początek biegu 12 miesięcy prowadzenia działalności

4. Narzędzia antykryzysowe nadal dostępne dla przedsiębiorców / pracodawców

5. Nowe zwolnienie z ZUS a) kwalifikacja do zwolnienia, okres objęty zwolnieniem, wniosek o zwolnienie, termin b) Zwolnienie z ZUS a wysokość podatku c) Zwolnienie z ZUS a składka zdrowotna

6. Świadczenie postojowe oraz dodatkowe świadczenie postojowe a) warunki formalne uzyskania świadczenia (jak rozumieć brak poprawy sytuacji materialnej) b) łączenie świadczenia postojowego z innymi świadczeniami (np. zasiłkiem opiekuńczym) c) przeznaczenie środków świadczenia postojowego d) skutki podatkowe świadczenia postojowego

7. Mikropożyczka dla mikroprzedsiębiorcy a) warunki formalne uzyskania, analiza umowy pożyczki, warunki umorzenia b) na co można przeznaczyć mikropożyczkę c) okres wydatkowania d) dokumentowanie wydatkowania e) mikropożyczka a wartość przychodu

8. Dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników z FGŚP i FP - rozliczenie a) rygor zwrotu dofinansowania b) rozliczenie dofinansowania c) skutki podatkowe dofinansowania d) okres kontroli urzędu pracy, US na co zwrócić uwagę Uprzejmie prosimy o przygotowanie sprzętu przed rozpoczęciem szkolenia

Poniżej kilka technicznych wskazówek: W szkoleniu można aktywnie uczestniczyć za pośrednictwem platformy wideokonferencyjnej ZOOM, po zalogowaniu się przez link aktywacyjny, który zostanie Państwu przesłany o godz. 9:30 dnia 05.03.

1. Po zalogowaniu do ZOOM-a, proszę sprawdzić urządzenia audio-video

2. W czasie, kiedy Państwo nie zabierają głosu, proszę o wyłączenie mikrofonu, po poruszeniu myszką w lewym dolnym rogu ikona mikrofonu (mute).

3. WAŻNE - Prosimy o podpisanie swojego zdjęcia poglądowego imieniem i nazwiskiem oraz nazwą firmy. W górnym prawym rogu znajdują się "...", po rozwinięciu menu przez polecenie "Rename" proszę o nadanie ujednoliconego podpisu Imię, Nazwisko (skrót literowy firmy) np. Anna Kowalska PIT

4. Proszę o zalogowanie się ok. godz. 9:30 (wyłączenie kamery i mikrofonu) oraz pełną gotowość ok. godz. 9:45 Szanowni Państwo, uprzejmie prosimy o dokładne wpisywanie imienia i nazwiska uczestnika zgodne ze zgłoszeniem, które Państwo wpisaliście podczas rejestracji w systemie Coffee.

Zapraszamy

Biuro Wykonawcze Polskiej Izby Turystyki www.pit.org. www.wspierajmysie.eu Polska Izba Turystyki

Styczniowy newsletter podatkowy Polskiej Izby Turystyki

Szanowni Państwo,

Członkowie Polskiej Izby Turystyki

Uprzejmie Państwa informujemy, że na stronie internetowej PIT www.pit.org.pl, w części dostępnej dla członków po zalogowaniu, zamieszczony został styczniowy newsletter podatkowy, przygotowany na zlecenie Izby. W tym wydaniu poruszone zostały następujące tematy:

1. Limit przychodów uprawniający do stosowania 9% stawki CIT podniesiony do 2 mln Euro

2. Sprzedaż paragonowa nie może być raportowana w JPK_VAT przy pomocy faktur

3. MF opublikowało projekt objaśnień podatkowych w sprawie SLIM VAT

4. Kolejne przesuniecie terminu wejścia w życie procedury ,,WHT refund

5. Większość przedsiębiorców może się opodatkować ryczałtem Zapraszamy do lektury! Biuro Wykonawcze Polskiej Izby Turystyki www.pit.org. www.wspierajmysie.eu Polska Izba Turystyki

Nadawcą maila jest Polska Izba Turystyki