• slide_mit_1.jpg
  • slide_mit_2.jpg
  • slide_mit_3.jpg
  • slide_mit_4.jpg

Piloci i przewodnicy razem - Polski Kongres Pilotażu i Przewodnictwa

Już w połowie października odbędzie się pierwszy Polski Kongres Pilotażu i Przewodnictwa. Podczas dwudniowego spotkania zaplanowano prezentacje, panele dyskusyjne oraz warsztaty tematyczne skierowane do pilotów wycieczek i przewodników turystycznych. Kongres będzie także szansą do rozpoczęcia prac związanych z opracowaniem branżowego, jednolitego i nieobowiązkowego, systemu weryfikacji kwalifikacji zawodowych. Organizatorem Kongresu jest Polska Izba Turystyki.

To pierwsza, po kilku latach przerwy, możliwość wspólnego spotkania pilotów wycieczek i przewodników turystycznych w celu integracji, wymiany doświadczeń, spotkania z przedstawicielami polskich i zagranicznych stowarzyszeń zrzeszających pilotów i przewodników oraz poznania nowych możliwości doskonalenia kompetencji zawodowych.

Kongres został połączony z pierwszymi targami turystycznymi organizowanymi przez PTAK WARSAW EXPO w Nadarzynie k/Warszawy. Dzięki temu uczestnicy będą mogli wziąć udział w dwóch wydarzeniach równocześnie.

Dla Uczestników organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji: prezentacje i panele dyskusyjne dotyczące aktualnej sytuacji zawodu pilota i przewodnika; pierwsze, oficjalne spotkanie w Polsce z przedstawicielami European i World Federation of Tourist Guide Associations (WFTGA i FEG); udział w 2 warsztatach doskonalących kompetencje zawodowe prowadzonych przez trenerów WFTGA; udział w prezentacjach przedstawicieli krajów – wystawców World Travel Show; integrację podczas uroczystego bankietu.

Do udziału w Kongresie zaproszeni są wszyscy piloci wycieczek i przewodnicy turystycznych, a także przedstawiciele biur podróży, wykładowcy i trenerzy turystyki - wszyscy, którym bliska jest tematyka pilotażu i przewodnictwa turystycznego.

Szczegółowe informacje są dostępne na stronie www.kongres.pit.org.pl

Kongres jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

 
 

 

Stanowisko Polskiej Izby Turystyki

Stanowisko Polskiej Izby Turystyki w sprawie projektu ustawy o zmianie ustawy o minimalnym wynagrodzeniu za pracę oraz ustawy o Państwowej Inspekcji Pracy.

Polska Izba Turystyki po analizie projektu ustawy o zmianie ustawy o minimalnym wynagrodzeniu za pracę oraz ustawy o Państwowej Inspekcji Pracy zwraca uwagę na możliwości wystąpienia negatywnych skutków wdrożenia proponowanego rozwiązania. Popierając ideę wprowadzenia minimalnej godzinowej stawki wynagrodzenia 12 zł, przy umowach cywilnoprawnych wprost zastępujących umowy o pracę, zwracamy uwagę, że istnieją umowy, przy których co do zasady nie powinna obowiązywać stawka godzinowa. Dlatego też Polska Izba Turystyki proponuje aby z regulacji prawnej zostały wyłączone wszelkie usługi polegające na opiece stałej lub czasowej nad grupą osób i osobami (opiekunowie osób niepełnosprawnych, osób starszych, opiekunki do dzieci, opiekunowie-wychowawcy na wszelkiego rodzaju wypoczynkach, kierownicy wypoczynku, instruktorzy, trenerzy, piloci wycieczek).

Czytaj dalej

Informacja

Szanowni Państwo.

Pragniemy poinformować,że istnieje możliwość umieszczenia LOGA Państwa Firmy na wizytówkach w alfabetycznym spisie członków MIT.Do umieszczenia niezbęnym jest przesłanie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. loga w jpg w wielkości  około 400 x  400 px.

Zapraszamy do skorzystania z tej  możliwości.

Piotr P.

Prośba

Jeżeli ktoś posiada ciekawe zdjęcia ze swojego rejonu zamieszkania prosimy o przesłanie ich z opisem na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Zdjęcia będa opublikowane na tytułowej stronie MIT lub w specjalnej galerii.

Bardzo dziękujemy za zainteresowanie się naszą propozycją.

Piotr Pilawski