• slide_mit_1.jpg
  • slide_mit_2.jpg
  • slide_mit_3.jpg
  • slide_mit_4.jpg

Zapraszamy na spotkanie online w ramach projektu "Nowe wyzwania na rynku pracy - edukacja dla turystyki postpandemicznej"

Szanowni Państwo, Członkowie Polskiej Izby Turystyki,

W najbliższy czwartek tj.25.08, o godz. 11:00 odbędzie się spotkanie online w ramach projektu „Nowe wyzwania na rynku pracy – edukacja dla turystyki postpandemicznej” realizowanego przez Polską Izbę Turystyki wraz z Uniwersytetem Papieskim Jana Pawła II.

Podczas spotkania będziemy chcieli poznać Państwa opinię na temat aktualnej sytuacji w Państwa firmach.

Jednocześnie postaramy się wspólnie zdiagnozować Państwa potrzeby w zakresie edukacji potencjalnych kadr, tak aby w oparciu o doświadczenie praktyków branżowych stworzyć nowy program kształcenia kadr dla branży turystycznej.

Serdecznie zapraszamy do udziału i gorąco zachęcamy do aktywnego uczestnictwa w spotkaniu.

Planowany czas spotkania to ok. 1 godzina.

Link do uczestnictwa w spotkaniu zostanie do Państwa wysłany w przyszłym tygodniu.

Nr projektu badawczego: EOG/21/K3/W/0044 Okres realizacji: 3.01.2022 – 29.12.2023 kierownik. dr hab. Lucyna Rotter, prof. UPJPII Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie

Więcej informacji:

https://bpn.upjp2.edu.pl/projekty/mechanizm-finansowy-europejskiego-obszaru-gospodarczego

Projekt jest finansowany ze środków mechanizmu finansowego EOG na lata 2014-2021 oraz środków krajowych.

Instytucja finansująca: FUNDACJA ROZWOJU SYSTEMU EDUKACJI

Z poważaniem, Aneta Noszczyńska Polska Izba Turystyki Oddział Małopolskiego e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel : 668 083 472 www.mit.org.pl

Rok Kobiet w Turystyce - zaproszenie na warsztaty Akademia Liderek

Szanowni Państwo, Członkowie Polskiej Izby Turystyki

Serdecznie zapraszamy do Gdańska na warsztaty Akademia Liderek realizowanych w ramach ogólnopolskiego projektu Rok Kobiet w Turystyce.

Wydarzenie skierowane jest dla Pań z szeroko rozumianej branży turystycznej. Polska Izba Turystyki objęła patronatem to wydarzenie. Dodatkowo jeden z naszych członków firma SIGNAL IDUNA Polska Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. jest Partnerem spotkania w Gdańsku.

Warsztaty odbędą się 7 września, a prelegentami będą znane i cenione na arenie ogólnopolskiej osoby z naszej branży. Szczegóły o programie i samym wydarzeniu znajdą Państwo na pod linkiem https://bit.ly/AkademiaLiderekGdansk

Udział w warsztatach jest bezpłatny, jednak ilość miejsc jest ograniczona.

Decyduje kolejność zgłoszeń.

Serdecznie zapraszam Barbara Czerwińska Albin Prezes Oddziału Turystyki Dziecięcej i Młodzieżowej Polskiej Izby Turystyki Polska Izba Turystyki

Zdobądź Certyfikat Dobrych Praktyk Polskiej Organizacji Turystycznej

Szanowni Państwo, Członkowie Polskiej Izby Turystyki

CERTYFIKAT DOBRYCH PRAKTYK POLSKIEJ ORGANIZACJI TURYSTYCZNEJ

Przyjmujesz płatności bonem turystycznym, dbasz o komfort wypoczynku dzieci, młodzieży oraz osób z niepełnosprawnościami?

A może prowadzisz działalność na obszarze wiejskim lub masz w swojej ofercie aktywności prozdrowotne?

Twój biznes koncentruje się na sektorze MICE, ale leży Ci na sercu zrównoważony rozwój i Twój wpływ na środowisko, lokalną kulturę i gospodarkę?

Obojętne co robisz, rób to dobrze!

I potwierdź to certyfikatem! Ideą i głównym celem projektu Certyfikat Dobrych Praktyk POT jest wsparcie branży turystycznej poszkodowanej przez pandemię COVID-19 oraz promowanie i wyróżnianie przedsiębiorców świadczących usługi turystyczne najwyższej jakości i zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Zapraszamy do udziału w projekcie! Szczegóły znajdziecie Państwo w załącznikach. Wiesława Przybylska

Informacja PIT

Polska Izba Turystyki została Partnerem Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w ramach realizacji projektu „ Nowe wyzwania na rynku pracy – edukacja dla turystyki postpandemicznej”

 

Projekt jest finansowany ze środków mechanizmu finansowego EOG na lata 2014-2021 oraz środków krajowych. Instytucja finansująca: FUNDACJA ROZWOJU SYSTEMU EDUKACJI 85% z Mechanizm Finansowy EOG (81 366,25E) i 15% z budżetu państwa (14 358,75E) FRSE projekt pt. „Nowe wyzwania na rynku pracy – edukacja dla turystyki postpandemicznej” EOG/21/K3/W/0044 decyzja z dn. 29.10.2021 r. Umowa z dnia. 27.12.2021 r. Realizacja : 3.01.2022 – 29.12.2023 kwota: 95 725 E UPJPII: 89 725 E Partner: 6 000 E (Polska Izba Turystyki) kierownik. dr hab. Lucyna Rotter, prof. UPJPII Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie Więcej informacji: https://bpn.upjp2.edu.pl/projekty/mechanizm-finansowy-europejskiego-obszaru-gospodarczego Już wkrótce zaprosimy Państwa do udziału w spotkaniach online w tej tematyce !!!!!!

Załączniki:
Pobierz plik (Info na strone i FB.docx)Info na strone i FB.docx851 kB2022-07-13

Zapraszamy do lektury czerwcowego newslettera podatkowego!

Szanowni Państwo, Członkowie Polskiej Izby Turystyki,

Uprzejmie Państwa informujemy, że na stronie internetowej PIT, www.pit.org.pl , w części dostępnej dla członków po zalogowaniu, zamieszczony został czerwcowy newsletter podatkowy, przygotowany na zlecenie Izby.

W tym wydaniu poruszone zostały następujące tematy:

1. Obozy dla zawodowych sportowców poza VAT marżą

2. Udostepnienie altany wraz z terenem rekreacyjnym na imprezy okolicznościowe objęte 23% stawką VAT.

3. Wypożyczanie sprzętu sportowego oraz transport wyciągami narciarskimi opodatkowany 8,5% ryczałtem

. 4. Zakwaterowanie osób w lokalu mieszkalnym znajdującym się w budynku hotelowym z 8% stawką VAT.

5. Zapowiedzi zmian w ,,Polskim Ładzie'' w zakresie CIT

Zapraszamy do lektury! Wiesława Przybylska Biuro Wykonawcze PIT Polska Izba Turystyki

Zapraszamy na szkolenie! Polski Ład - zmiany w płacach, prawie pracy i ubezpieczeniach społecznych w 2022 roku.

Szanowni Państwo, Członkowie Polskiej Izby Turystyki

ZAPRASZAMY NA KOLEJNE SPOTKANIE Z CYKLU EKSPERCKICH SZKOLEŃ !!! Kompendium wiedzy dla pracodawców w branży turystycznej: POLSKI ŁAD W PŁACACH ZMIANY W PRAWIE PRACY I UBEZPIECZENIACH SPOŁECZNYCH W 2022 r.

Szkolenia poprowadzi, doskonale Państwu znana Pani Mecenas Anna Stokłosa LL.M., radca prawny, doradca Polskiej Izby Turystyki.

Termin szkolenia: 20.04.2022 r., godz.10-14 / platforma wideokonferencji ZOOM Rejestracja osób jest możliwa tylko i wyłącznie przez link aktywacyjny do systemu konferencyjnego COFFEE

https://systemcoffee.pl/?lang=pl&go2rej=1&kid=1286

Ilość miejsc ograniczona, bez możliwości nagrywania i udostępniania.

Cena dla członków PIT 120 PLN (+ 23% VAT) Cena dla pozostałych osób 220 PLN (+ 23% VAT) Program szkolenia w załączniku. W zgłoszeniu prosimy podać imię i nazwisko osoby biorącej udział w szkoleniu.

Akceptowane będą jedynie te osoby, które mają właściwy, tj. zgodny ze zgłoszeniem opis na ZOOM ie. Uprzejmie prosimy o przygotowanie sprzętu przed rozpoczęciem szkolenia Poniżej kilka technicznych wskazówek:

W szkoleniu można aktywnie uczestniczyć za pośrednictwem platformy wideokonferencyjnej ZOOM, po zalogowaniu się przez link aktywacyjny, który zostanie Państwu przesłany przed szkoleniem.

1. Po zalogowaniu do ZOOM-a, proszę sprawdzić urządzenia audio-video

2. W czasie, kiedy Państwo nie zabierają głosu, proszę o wyłączenie mikrofonu, po poruszeniu myszką w lewym dolnym rogu ikona mikrofonu (mute).

3. WAŻNE - Prosimy o podpisanie swojego zdjęcia poglądowego imieniem i nazwiskiem oraz nazwą firmy. W górnym prawym rogu znajdują się "...", po rozwinięciu menu przez polecenie "Rename" proszę o nadanie ujednoliconego podpisu Imię, Nazwisko (skrót literowy firmy) np. Anna Kowalska PIT 4. Proszę o zalogowanie się ok. godz. 09:30 (wyłączenie kamery i mikrofonu) oraz pełną gotowość ok. godz. 09:45

Szanowni Państwo, uprzejmie prosimy o dokładne wpisywanie imienia i nazwiska uczestnika zgodne ze zgłoszeniem, które Państwo wpisaliście podczas rejestracji w systemie Coffee. UWAGA! Istnieje możliwość zadania pytania przed szkoleniem i otrzymania odpowiedzi podczas spotkania. Pytania prosimy przysyłać na adres e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. do dnia 15 kwietnia 2022.

Zapraszamy! Wiesława Przybylska Biuro Wykonawcze Polskiej Izby Turystyki

Załączniki:
Pobierz plik (PIT_Szkolenie_20_04_2022_AStoklosa.pdf)PIT_Szkolenie_20_04_2022_AStoklosa.pdf467 kB2022-04-14
Pobierz plik (Szkolenie 20 kwietnia 22r.pdf)Szkolenie 20 kwietnia 22r.pdf1021 kB2022-04-14

Zapraszamy na szkolenie! Polski Ład - zmiany w płacach, prawie pracy i ubezpieczeniach społecznych w 2022 roku.

Szanowni Państwo, Członkowie Polskiej Izby Turystyki

ZAPRASZAMY NA KOLEJNE SPOTKANIE Z CYKLU EKSPERCKICH SZKOLEŃ !!!

Kompendium wiedzy dla pracodawców w branży turystycznej: POLSKI ŁAD W PŁACACH ZMIANY W PRAWIE PRACY I UBEZPIECZENIACH SPOŁECZNYCH W 2022 r.

Szkolenia poprowadzi, doskonale Państwu znana Pani Mecenas Anna Stokłosa LL.M., radca prawny, doradca Polskiej Izby Turystyki.

Termin szkolenia: 20.04.2022 r., godz.10-14 / platforma wideokonferencji ZOOM Rejestracja osób jest możliwa tylko i wyłącznie przez link aktywacyjny do systemu konferencyjnego COFFEE

https://systemcoffee.pl/?lang=pl&go2rej=1&kid=1286

Ilość miejsc ograniczona, bez możliwości nagrywania i udostępniania.

Cena dla członków PIT 120 PLN (+ 23% VAT) Cena dla pozostałych osób 220 PLN (+ 23% VAT) Program szkolenia w załączniku.

W zgłoszeniu prosimy podać imię i nazwisko osoby biorącej udział w szkoleniu.

Akceptowane będą jedynie te osoby, które mają właściwy, tj. zgodny ze zgłoszeniem opis na ZOOM ie. Uprzejmie prosimy o przygotowanie sprzętu przed rozpoczęciem szkolenia Poniżej kilka technicznych wskazówek: W szkoleniu można aktywnie uczestniczyć za pośrednictwem platformy wideokonferencyjnej ZOOM, po zalogowaniu się przez link aktywacyjny, który zostanie Państwu przesłany przed szkoleniem.

1. Po zalogowaniu do ZOOM-a, proszę sprawdzić urządzenia audio-video

2. W czasie, kiedy Państwo nie zabierają głosu, proszę o wyłączenie mikrofonu, po poruszeniu myszką w lewym dolnym rogu ikona mikrofonu (mute).

3. WAŻNE - Prosimy o podpisanie swojego zdjęcia poglądowego imieniem i nazwiskiem oraz nazwą firmy. W górnym prawym rogu znajdują się "...", po rozwinięciu menu przez polecenie "Rename" proszę o nadanie ujednoliconego podpisu Imię, Nazwisko (skrót literowy firmy) np. Anna Kowalska PIT

4. Proszę o zalogowanie się ok. godz. 09:30 (wyłączenie kamery i mikrofonu) oraz pełną gotowość ok. godz. 09:45

Szanowni Państwo, uprzejmie prosimy o dokładne wpisywanie imienia i nazwiska uczestnika zgodne ze zgłoszeniem, które Państwo wpisaliście podczas rejestracji w systemie Coffee.

UWAGA! Istnieje możliwość zadania pytania przed szkoleniem i otrzymania odpowiedzi podczas spotkania. Pytania prosimy przysyłać na adres e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. do dnia 15 kwietnia 2022.

Zapraszamy! Wiesława Przybylska Biuro Wykonawcze Polskiej Izby Turystyki

Załączniki:
Pobierz plik (PIT_Szkolenie_20_04_2022_AStoklosa.pdf)PIT_Szkolenie_20_04_2022_AStoklosa.pdf467 kB2022-04-08
Pobierz plik (Szkolenie 20 kwietnia 22r.pdf)Szkolenie 20 kwietnia 22r.pdf1021 kB2022-04-08